HGH – Human Growth Hormone – Rishikime

HGH shpesh i referuar si një ilaç mrekullibërës, prodhohet nga gjëndrra e hipofizës, e cila ka madhësinë e një bizele dhe ndodhet në fund të trurit. HGH është përgjegjëse për stimulimin e rritjes dhe riprodhimit të qelizave të reja në trupin tonë. Ndërsa plakemi, trupi ynë prodhon gjithnjë e më pak hormon të rritjes njerëzore. Sot mund të blini HGH e cila prodhohet nga kompanitë më të mira farmaceutike në mbarë botën. Marrja e HGH kur të jeni më të vjetër (mbi 50 vjeç) do t'ju bëjë të ndiheni përsëri të rinj, do të keni më shumë energji, lëkurë më të mirë, libido më të lartë, gjumë më të mirë, nuk është çudi që HGH quhet "burimi i rinisë". HGH jo vetëm që luan një rol tek njerëzit e moshuar, por edhe tek bodybuilders dhe atletët. Bodybuilders përdorin HGH për të ndihmuar në ndërtimin e muskujve, djegien e yndyrës dhe përshpejtimin e rikuperimit. Zakonisht HGH merret me insulinë për të krijuar igf-1 në trup, kjo i bën bodybuilders të rriten me një ritëm shumë të shpejtë dhe është arsyeja pse bodybuilders sot janë shumë më të mëdhenj se bodybuilders 20 vjet më parë.

Dozimet:

Kjo varet shumë nga qëllimet e përdoruesit, nëse përdorni HGH për t'u ndjerë më i ri, atëherë mjafton një dozë prej 1 deri në 2 iu në ditë për t'u ndjerë mirë, për bodybuilders doza mund të ndryshojë shumë, nga 5iu për bodybuilders më të vegjël deri në 20iu. ose më e lartë për bodybuilders profesionistë. HGH është një përbërje shumë e shtrenjtë që mund të kushtojë qindra, nëse jo mijëra dollarë në muaj për klasën e duhur të hgh farmaceutike. Për një çmim shumë më të lirë, ju mund të merrni gjithashtu hgh të përgjithshme kineze, e cila nuk është aq cilësore, por do ta bëjë punën nëse gjeni një burim të besueshëm. Problemi me HGH kineze është se aty qarkullojnë kaq shumë falsifikime sa që shanset për të marrë hgh të vërtetë janë kaq të vogla dhe nëse merrni hgh të vërtetë, atëherë 90% e kohës është me cilësi kaq të ulët

Fakte që duhet të dini përpara se të nxitoni të blini hgh

Është e natyrshme që qeniet njerëzore të mos duan të plaken. Kjo deklaratë është më e vërtetë në speciet femërore të qenieve njerëzore. Pikërisht për shkak të kësaj fobie, gjithnjë e më shumë njerëz po i nënshtrohen kirurgjisë estetike vetëm që të qëndrojnë të rinj dhe të ndihen të bukur për aq kohë sa janë gjallë. Megjithatë, për shkak të avancimit të shkencës dhe teknologjisë në kohët e fundit, nuk është më një çështje e domosdoshme për këdo që dëshiron të duket rinore të bëjë një operacion estetik, përkundrazi, ju thjesht mund të shkoni në internet dhe të blini suplemente hgh, injeksione apo edhe sprej. për të ndihmuar në ngadalësimin e ndjeshëm të procesit të plakjes. Edhe pse hgh miratohet nga FDA për arsye mjekësore, shumica e atyre që e përdorin atë nuk kanë kushte mjekësore që kërkojnë që ta përdorin atë. Në fakt, përpara se të nxitoni për të blerë hgh herën tjetër, përpiquni t'i shikoni gjërat nga një këndvështrim tjetër, për shembull, tek të rriturit, duhet të përdoret për të trajtuar komplikime mjekësore si sindroma e zorrëve të shkurtra, mungesa e HGH dhe muskujt. duke humbur. Nëse nuk vuani nga asnjë prej këtyre kushteve, atëherë pse duhet ta përdorni kur këto janë të vetmet gjëra për të cilat FDA e ka miratuar atë? Një përqindje e madhe e popullatave sot blejnë hgh për të ndryshuar procesin e plakjes. Megjithatë, problemi me këtë është se jo vetëm që është i paligjshëm pasi nuk është i miratuar nga FDA për arsye të tilla, por është gjithashtu shumë i rrezikshëm. Rreziku vjen shumë thjesht. Marrja e HGH është shumë e shtrenjtë dhe si e tillë, nëse nuk po e merrni atë nga një mjek i kualifikuar, mund të blini edhe ndonjë ilaç tjetër që mund të jetë mjaft i varur apo edhe të shkaktojë vdekje. Nëse mendoni se plakja është kaq e keqe, provoni ta mendoni atë nga ky këndvështrim. Ashtu si çdo gjë tjetër që futet në trupin tuaj, hgh ka edhe efektet e veta anësore. Efektet anësore që mund t'i nënshtroheni në të ardhmen sa herë që blini hgh përfshijnë; dhimbje të nervave, muskujve ose kyçeve. Ju gjithashtu mund të përjetoni ënjtje në pjesë të ndryshme të trupit për shkak të lëngjeve në indet e trupit, sindroma e tunelit të kyçit të dorës është një gjendje që do t'i nënshtroheni vetes për të mos përmendur mpirjen dhe ndjesinë e lëkurës dhe gjithashtu të keni nivele të larta të kolesterolit në trupin tuaj. trupi. Të gjitha këto dhe shumë të tjera janë rreziqet që po rrezikoni duke dashur të mbeteni të rinj për më shumë sesa lejon natyra. Duke parë të gjitha rreziqet që i parashtroni vetes vetëm sepse dëshironi të dukeni sikur jeni në të njëzetat kur jeni në të dyzetat, dyshoj shumë nëse ia vlen vërtet rreziku. Mendoni për problemet dhe komplikimet mjekësore që mund të merrni si rezultat i nxitimit, përdorni suplemente hgh ose në ndonjë formë tjetër dhe në fakt duke i përdorur ato vetëm që të dukeni më të rinj dhe më pas vendosni nëse vërtet dëshironi të blini hgh.

4.3/5 - (6 votes)

Leave a Comment

six − 4 =