Nugenix – Dëshironi të provoni? Shikoni komentet – Mësoni më shumë

Gjithçka rreth Nugenix

Hyrje në Nugenix

Nugenix Për shumë burra; kur arrijnë moshën 40 – 50 vjeç, trupat e tyre priren të rebelohen ndaj tyre. Një mënyrë se si kjo mund të jetë e dëmshme është në marrëdhëniet e tyre seksuale Lives. Mosfunksionimi seksual (ose erektil) është një temë e ndjeshme për të cilën të njëjtët meshkuj hezitojnë të flasin, madje edhe me mjekët e tyre. Ata mund të ndihen të vetmuar dhe sikur askush nuk e kupton vërtet këtë problem që kanë. Në fakt, asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta. SHUMË meshkuj vuajnë nga ky problem dhe SHUMË ekspertë të shëndetit të meshkujve E kuptojnë atë. Problemet e tyre me ED rrjedhin nga fakti se trupat e tyre nuk prodhojnë më mjaftueshëm testosteron (ose hormone seksuale.) Jo vetëm që nivelet e testosteronit kanë një efekt në jetën seksuale të një burri, por edhe në shëndetin e tyre në përgjithësi. Kjo mund të çojë që një burrë fjalë për fjalë të ketë frikë të shkojë në shtëpi te gruaja e tij. Ai e di se çfarë do të kërkojë ajo prej tij në dhomën e gjumit, por ai fizikisht nuk është në gjendje t'i japë asaj. Efektet e përgjithshme shëndetësore që po i referohem nuk janë domosdoshmërisht të natyrës fizike, por mund të ndikojnë negativisht në shëndetin mendor dhe emocional të një burri. Që nga fillimi fillestar i ED, një burrë fillon të shqetësohet për performancën e tij dhe aftësinë e tij për ta "marrë atë" kur përpiqet të bëjë dashuri me gruan e tij. Sa më gjatë të vazhdojë kjo, aq më shumë shqetësohet ai, derisa të bëhet frika aktuale nga ana e tij. Madje mund të çojë në depresion dhe më shumë frikë se gruaja e tij do ta lërë atë. Frika e fundit mund të kthehet në realitet nëse nuk trajtohet dhe nëse një mashkull e injoron këtë problem. Deri tani mjetet juridike pa recetë; apo edhe disa mjete juridike të përshkruara nga mjekët, kanë qenë joefektive. Megjithatë; tani ka Nugenix! Nugenix është një lloj revolucionar i ilaçit oral (vjen në formën e një pilule) që mund të eliminojë praktikisht problemet me testosteronin e ulët të një mashkulli kur merret për një periudhë kohore . Shumica e meshkujve që e përdorin do të fillojnë të vërejnë efektet e saj pozitive në trupin e tyre brenda një ose dy javësh. Është e mundur që për disa meshkuj, rezultatet e dëshiruara do të marrin pak më shumë kohë për t'u shfaqur. Rekomandohet gjithashtu që burrat të vazhdojnë ta marrin atë gjatë gjithë pjesës së mbetur të jetës së tyre në mënyrë që të ruajnë këto ndryshime pozitive në trupin e tyre. Rekomandohet shumë që ta diskutoni këtë ilaç me veten tuaj mjeku përpara se të filloni, ashtu siç bëni përpara se të filloni çdo lloj regjimi tjetër që do të ndikojë në trupin tuaj.

Çfarë është Nugenix?

Krijuesit e Nugenix kuptuan se kishte dy lloje të testosteronit në çdo njeri. Njëri është testosteroni "i lirë" dhe tjetri është testosteroni "i lidhur". Në vetvete, testosteroni i lidhur është shumë i padobishëm. Ai është i lidhur dhe nuk lidhet me receptorët ose muskujt e trurit të një mashkulli. Testosteroni i lirë përdoret nga trupi i një mashkulli menjëherë duke hyrë në qarkullimin e gjakut dhe qelizat tuaja. Është forca lëvizëse pas forcës dhe qëndrueshmërisë së muskujve dhe gjithashtu nxit epshin dhe vitalitetin tuaj të përgjithshëm. Kombinimi i këtyre gjërave do t'i bëjë shumicën e meshkujve të ndihen jashtëzakonisht të rinj dhe të gjallëruar. Nga këto dy; lloji i lirë i testosteronit është jashtëzakonisht i rëndësishëm për t'u ndjerë shumë më mirë, si në dhomën e gjumit ashtu edhe kur jeni duke ushtruar në palestër. Nugenix është një lloj trajtimi që rrit hormonet e testosteronit kur stërvitja dhe një dietë e mirë nuk mjaftojnë për t'ju sjellë rezultatet e dëshiruara. Është një produkt zbulues i një natyre krejtësisht natyrale që është vërtetuar se fuqizon trupin e një burri dhe rrit libidon e tij.

Ndërsa është i ngjashëm me Vimax Pills dhe Progene, Nugenix është një produkt shumë më superior me rezultate të jashtëzakonshme të vërtetuara. Ai përmban një përzierje të bimëve natyrore dhe ekstrakteve që ndihmojnë trupin e një mashkulli në rivendosjen e prodhimit të tij natyror të niveleve të testosteronit të lirë. Ajo u zhvillua; dhe prodhohet, në kushtet më të rrepta laboratorike nën "praktikat aktuale të mira të prodhimit". Kjo do të thotë se është bërë duke përdorur të njëjtat pajisje që përdoren gjatë prodhimit të barnave me recetë. E gjithë kjo është nën rregulloret jashtëzakonisht të rrepta të përcaktuara nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA). Prodhimi i Nugenix bëhet gjithmonë nën syrin gjithnjë vigjilent të FDA.

Nugenix prodhohet nga një kompani e quajtur Direct Digital LLC, zyrat e së cilës janë të vendosura në Massachusetts dhe Karolinën e Veriut . Laboratorët e tyre aktualë ndodhen në Florida dhe Utah. Rekomandohet shumë nga shumë mjekë në trajtimin e meshkujve me probleme me testosteronin. Ky produkt është një substancë tërësisht natyrale që përdor ekstraktet e bimëve natyrore në prodhimin e tij. Megjithëse përforcuesit e testosteronit mund të injektohen ose të përdoren në formë kremi ose xhel, ai vjen në formën e një pilule. Mjekët kanë tendencë ta rekomandojnë atë kur stërviteni me pesha dhe ushtrime kardio (si dhe të duhurat dietë) nuk janë të mjaftueshme për të ndihmuar me këtë sëmundje.

READ  Formexplode – muskuj mbresëlënës si çeliku!

Përbërësit e përdorur në Nugenix

Përbërësi kryesor i gjetur në Nugenix quhet Testofen . Kjo është bërë nga 50% ekstraktim nga një bimë e njohur si fenugreek. Nugenix kombinon në mënyrë efektive Testofen me një përbërës të quajtur Caltrops dhe gjithashtu lëndë ushqyese të tjera proseksuale. Përdorimi i fenugreek është i njohur në kulturat e lashta si një ilaç për virilitetin mashkullor. Në studimet e përbërësit në Irvine, Kaliforni dhe Queensland, Australi, u vërtetua se Testofen prodhoi nivele pozitive të testosteronit të lirë tek burrat që e morën atë. Kombinimi i këtyre tre përbërësve do të ndihmojë në rritjen e sasisë së testosteronit të lirë në trupin e një burri dhe do të rrisë efektivisht aftësinë e tij për të rifilluar aktivitetet seksuale me gruan e tij. Përbërës të tjerë që gjenden në Nugenix janë L-Citrulline, TribulusTerrestrisand Zink. Vitaminat e rëndësishme të përfshira në Nugenix janë b6 dhe 50 mcg b12. Në Nugenix, përbërësi Testofen është studiuar klinikisht në laboratorë dhe është vërtetuar se rrit në mënyrë dramatike nivelet e testosteronit . Në fakt është një version i patentuar i diçkaje të njohur si Ekstrakt Fenugreek, i cili në pjesën më të madhe gjendet në kulturat më të lashta të Lindjes së Mesme dhe Evropës Jugore. Përbërësi L-citrulline është një lloj aminoacidi dhe është vërejtur gjithashtu se ndihmon në rritjen e niveleve të testosteronit, siç është minerali i zinkut. Tribulus Terrestis njihet gjithashtu se ndihmon në këtë lloj aktiviteti, veçanërisht kur kombinohet me këta përbërës të tjerë. Përbërësit në Nugenix gjithashtu do të ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit tuaj të përgjithshëm përveç përmirësimit të performancës tuaj seksuale. Do të neutralizojë problemet tuaja të ED dhe do t'ju ndihmojë të kënaqeni edhe një herë duke bërë dashuri me gruan tuaj. Plus, do t'ju japë një nxitje shumë të dëshiruar në stërvitjet tuaja të fitnesit fizik në palestër. Nuk duhet të keni më frikë të shkoni në shtëpi ose t'i lejoni të tjerët t'ju shohin duke ushtruar në palestrën tuaj të preferuar.

Çfarë do të bëjë Nugenix për ju?

Ju mund të keni provuar përforcues të tjerë të testosteronit pa rezultate, kështu që tani jeni skeptik për të provuar Nugenix. Kjo sigurisht është e kuptueshme. Megjithatë, SHUMË njerëz me të njëjtat përvoja si ju tani e kanë provuar këtë dhe e duan absolutisht. Mund të bëjë për ju atë që bëri për ta. Mbrojtësit e këtij produkti thonë se tani kanë shumë më tepër energji; si në palestër ashtu edhe në dhomat e tyre të gjumit. Kur ushtrojnë veten me çfarëdo forme të stërvitjes që bëjnë; pasi provojnë Nugenix për vetëm disa javë, ata e gjejnë performojnë më mirë dhe janë më pak të lodhur më pas. Përveç kësaj, njerëzit që kanë punë të vështira fizike; si zjarrfikësit apo punëtorët e ndërtimit, po zbulojnë se kanë më shumë energji në punët e tyre. Produktiviteti i tyre është rritur, si dhe qëndrueshmëria e tyre. Ata nuk janë më tepër të lodhur pas një dite veçanërisht aktive fizikisht. Pastaj ata janë në gjendje të ruajnë atë nivel energjie pasi të kthehen në shtëpi. Kjo përfshin kur gratë e tyre dëshirojnë marrëdhënie seksuale me ta. Jo vetëm që ata kanë një dëshirë të shtuar për të bërë dashuri, por problemet e tyre me disfunksionin erektil praktikisht zhduken. Përbërësi kryesor – Testofen – ka disa përfitime për burrat që e marrin atë përmes Nugenix. Së pari, rrit dëshirën e tyre për aktivitet seksual dhe gjithashtu qëndrueshmërinë që do të kenë nevojë gjatë sesionit të tyre të bërjes së dashurisë. Më pas, rrit prodhimin e spermës së meshkujve. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse gratë e tyre duan të kenë fëmijë. Por përveç përfitimeve seksuale ka edhe arsye të tjera për të marrë Nugenix. Ky produkt përmirësoi shëndetin e përgjithshëm të meshkujve (siç e përmendëm më herët) dhe disponimin e tyre të përgjithshëm. Madhësia e muskujve të trupit të tyre fizik ruhej mirë, edhe pa u ushtruar. Plus, ata panë një reduktim të madh në yndyrën e tyre kokëfortë në trup. Të gjitha këto janë arsye të shkëlqyera për të provuar përdorimin e Nugenix. Le të përqendrohemi tani në disa gjëra të tjera që Nugenix mund të bëjë për ju. Siç kemi thënë tashmë, ka më shumë përfitime nga përdorimi i tij sesa thjesht rritje e aktivitetit seksual. Ne përmendëm efektet pozitive që Nugenix mund të ketë në performancën dhe qëndrueshmërinë tuaj fizike. Është zbuluar gjithashtu se rrit nivelet e energjisë mendore dhe nivelet e përqendrimit. Aftësia e një burri për t'u përqendruar mendërisht në çdo gjë që po bën gjithashtu do të përmirësohet shumë. Ne gjithashtu mund të kemi diskutuar tashmë përmirësimet që mund të ketë në humorin e një mashkulli. Dihet se ky është një efekt afatgjatë. Rezultatet e këtyre gjetjeve mund të përfshijnë një ulje të pijeve me kafeinë si kafeja ose pijet energjike. Ju mund të reduktoni konsumin e këtyre pijeve dhe t'i zëvendësoni me një ose dy porcione Nugenix. Sigurisht që ta bësh këtë është më e shëndetshme edhe për ty në përgjithësi.

READ  Xenadrine RZR-X Vlerësime

Efektet anësore kundrejt përfitimeve të Nugenix

Nugenix Ka pasur raporte për disa efekte anësore nga marrja e Nugenix, siç raportohet nga DISA përdorues. Këto kanë përfshirë një stomak të mërzitur, diarre, gazra dhe fryrje. Meshkuj të tjerë kanë vënë re kongjestion nazal, dhimbje koke, kollitje/gulçim dhe ënjtje të zonës së fytyrës. Në raste të rralla është raportuar rënie e flokëve. Megjithatë, duhet theksuar se vetëm DISA nga meshkujt që kanë marrë Nugenix kanë përjetuar ndonjë nga këto efekte anësore. SHUMË burra që e përdorin atë nuk e përjetojnë ndonjë nga këto shumë shpesh, ose fare. Kur janë raportuar efekte anësore, kishte mungesë të provave që tregonin se ato ishin shkaktuar nga Nugenix. Si me çdo gjë që konsumoni nga goja; është e mençur të kontrolloni me mjekun tuaj përpara se ta provoni fillimisht, vetëm për të qenë në anën e sigurt.

Thënë kështu, duhet të theksohet gjithashtu se Nugenix është hulumtuar dhe krijuar nga ekspertë dhe duke shfrytëzuar gjetjet nga ekspertë të tjerë në kujdesin shëndetësor për meshkuj. Ky nuk është një produkt që është krijuar pa kujdes dhe është hedhur në treg për të gjeneruar një dollar. Shumë njerëz kushtojnë shumë kohë dhe përpjekje për t'u siguruar që të gjithë përbërësit më të mirë të futen në këtë produkt. Siç kemi thënë tashmë, ajo monitorohet vazhdimisht nën syrin vigjilent të FDA. Ata kurrë nuk do të lejonin të shitej një produkt që nuk konsiderohej i sigurt dhe i përshtatshëm për konsum njerëzor.

Si funksionon Nugenix? Si përfitoj nga marrja e tij? Përgjigjet e këtyre pyetjeve nuk janë vërtet një mister. Ndjenjat jashtëzakonisht të fuqishme që përjetojnë burrat që përdorin Nugenix vijnë nga kombinimi i Testofen dhe Tribulus terrestris . Përbërësit e tjerë; si zinku dhe vitaminat, ndihmojnë trupin mashkullor me shtimin e muskujve, uljen e peshës dhe përmirësimin e aktivitetit kardio, të gjitha përveç rritjes së qëndrueshmërisë dhe performancës seksuale. Efekti kumulativ i këtyre përbërësve njihet shpesh si "Kompleksi i Testosteronit Nugenix". Kompleksi Nugenix Testosterone është në fakt rezultat i kombinimit të të gjithë përbërësve që përmban. Ndërsa Testofen është përbërësi kryesor, shtimi i përbërësve të tjerë të kombinuar për të rritur atë. Përbërësit e tjerë në Nugenix plotësojnë Testofen dhe së bashku përbëjnë një ilaç të fuqishëm, por të sigurt për uljen e prodhimit të testosteronit në trupin e mashkullit. Në planin afatgjatë, përfitimet e marrjes së Nugenix janë shumë më të mëdha se negativet nga çdo efekt anësor i mundshëm që MUND të ndodhë. Gjëja kryesore këtu është ta merrni atë siç është përshkruar. MOS merrni më shumë se doza e rekomanduar për ASNJË arsye, edhe nëse ndiheni sikur efektet pozitive nga Nugenix po pakësohen. Kur filloni t'i merrni gjërat në duart tuaja dhe kaloni dozën e rekomanduar, atëherë mund të shfaqen probleme. Përsëri, është shumë e këshillueshme që të konsultoheni me mjekun tuaj; si PARA fillimit të marrjes së Nugenix, ashtu edhe periodikisht me kalimin e viteve ndërsa vazhdoni ta merrni atë. Çfarëdo këshille që ju jep mjeku juaj, sigurohuni që ta ndiqni atë.

Udhëzime për marrjen e Nugenix

Siç është marrë nga faqja e internetit e Nugenix – përforcues falas i testosteronit, ne citojmë sa vijon. “Udhëzimet e rekomanduara të përdorimit janë marrja e 3 kapsulave, në të njëjtën kohë, me stomakun bosh. Në ditët kur stërviteni, mund ta shihni më të dobishme të merrni 30 – 45 minuta përpara se të stërviteni. Në ditët pa stërvitje, ju rekomandojmë ta merrni në mëngjes. Doza e rekomanduar është 3 kapsula, por nëse ndjeni nevojën për të rritur pak dozën me 1 – 2 kapsula, ato do të jenë ende në një zonë tolerance të sigurt.”

Ku të gjeni Nugenix

Mund të mësoni nëse jeni të kualifikuar për provën 14-ditore pikërisht në faqen e internetit të Nugenix: www.nugenix.com. Nëse e doni produktin; pasi ne jemi të sigurt që do ta bëni, mund të ktheheni në faqen e internetit dhe ta porosisni direkt nga atje. Megjithatë, Nugenix tani mund të gjendet në faqen e internetit Amazon.com dhe në të gjitha dyqanet GNC dhe Vitamin Shoppe në të gjithë Shtetet e Bashkuara, si dhe zinxhirë të tjerë të njohur të farmacive ku mund të gjenden farmaceutikë pa recetë. Edhe pse është shumë e mençur të konsultoheni me mjekun tuaj përpara fillimit të përdorimit, NUK kërkohet që të merrni një recetë për të.

Më shumë informacion mbi Nugenix

Edhe një herë, vendi më i mirë për të shkuar për më shumë informacion mbi Nugenix është pikërisht te burimi – uebsajti i tyre: www.nugenix.com. Ose shkoni te një burim i quajtur "nugenix.blogspot.com" për komente të shumta të paanshme. Informacioni shtesë mbi Nugenix mund të gjendet gjithashtu në faqet e internetit të Amazon, GNC dhe Vitamin Shoppe. Informacion më gjithëpërfshirës mund të shihet në faqet e internetit si Consumer Health Digest, Diet Spotlight.com, Supplement Critique dhe gjithashtu Supplement Geek. Nëse videot janë gjëja juaj, mund të gjeni disa në mënyrë specifike në Nugenix në YouTube. Për një kombinim të informacionit të llojit video dhe disa komente dhe opinione të paanshme mbi të, shkoni në faqen e internetit Pinterest dhe kërkoni drejtpërdrejt për Nugenix. Ka një numër tabelash të ndryshme përkatëse atje që mund të zgjidhni t'i ndiqni për informacionin aktual, përveç që të mbaheni të informuar mbi përditësimet e përdoruesve të ardhshëm për këtë ilaç të shkëlqyer për burrërinë mashkullore. Ju gjithashtu mund të bëni të njëjtën gjë në Facebook dhe/ose Twitter dhe të bëheni miq me përdoruesit e tjerë të Nugenix atje. Madje mund të jetë e mundur të bashkoheni në një grup në Facebook ose Twitter posaçërisht për përdoruesit e Nugenix. Ju mund të jeni në gjendje të gjeni më shumë informacion mbi Nugenix në faqet e tjera të mediave sociale, pasi ai bëhet më i popullarizuar. Nëse nuk ka asnjë në faqen tuaj të preferuar tani, vazhdoni të kontrolloni pasi kjo ka të ngjarë të ndryshojë në të ardhmen shumë të afërt.

READ  Anadrol 50 - Rishikimi

Përdoruesit aktualë betohen nga Nugenix

Ashtu si me çdo produkt ose shërbim, me siguri do të ketë disa ankesa. Kur bëni një kërkim për Nugenix në motorin tuaj të preferuar të kërkimit, pa dyshim që do të gjeni disa prej tyre. Ju gjithashtu pa dyshim do të kuptoni se njerëzit që japin vlerësimet negative NUK janë ekspertë të shëndetit të burrave. Ka shumë të ngjarë që ata janë thjesht burra që shqetësohen për të marrë famën e tyre 15-minutëshe në internet. Megjithatë, vini re se Better Business Bureau i jep produktit Nugenix një vlerësim A. Gjithashtu vini re faktin se ka shumë më tepër komente dhe komente pozitive. Shumica e meshkujve që aktualisht po e përdorin atë shprehen me tërbim se sa produkt fantastik ka qenë për ta. Vlerësimet e mira janë plotësisht më të mëdha se çdo ankesë.

Përfundim rreth Nugenix

Nëse po mendoni të filloni një regjim shëndetësor që përfshin Nugenix; edhe një herë, bisedoni fillimisht me mjekun tuaj. MOS u turpëro për këtë. Mjeku juaj ka dëgjuar shumë histori si tuajat dhe di mënyrat e duhura për të trajtuar mosfunksionimin tuaj erektil dhe problemet me testosteronin e ulët. Mos harroni gjithashtu rregullat e konfidencialitetit mjek-pacient. Askush tjetër nuk do të dijë për këtë. Një person tjetër me të cilin duhet ta diskutoni këtë është gruaja juaj. Ajo është personi tjetër që preket drejtpërdrejt nga problemet tuaja. Plus, më shumë se gjasa e konsideroni atë si shoqen tuaj më të mirë. Flisni me të për problemet tuaja dhe qëllimin tuaj për t'i rregulluar ato duke marrë Nugenix. Ajo ndoshta do të jetë e emocionuar nga sinqeriteti juaj dhe dëshirat tuaja për të rregulluar gjërat. Kur të filloni të merrni Nugenix, kuptoni se kjo NUK është një zgjidhje brenda natës. Ju mund të shihni disa përmirësime menjëherë, ose mund të duhen disa javë. Çdo burrë ka një trup të ndryshëm dhe trajtimet si Nugenix mund të funksionojnë ndryshe për të gjithë ata. Por mos jini kaq të shpejtë për të hequr dorë prej saj. Jepini një shans për të zhdukur problemet tuaja të ED/testosteronit të ulët përpara se të mendoni të ankoheni te prodhuesi. Shumë meshkuj e duan këtë! Shumë ekspertë të shëndetit të meshkujve e duan këtë produkt! Të Administrata e Ushqimit dhe Barnave qëndron pas këtij ilaçi. Sigurisht që nuk mund të gabojnë të gjithë, a munden tani? Siç e përmendëm në një paragraf të mëparshëm, mund të merrni më shumë informacion mbi Nugenix duke shkuar në motorin tuaj të preferuar të kërkimit në internet dhe duke shtypur emrin e tij. Do të gjeni faqe dhe faqe me informacione të dobishme. Mos harroni të përdorni faqet tuaja të mediave sociale. Në botën e sotme moderne ato mund të jenë jashtëzakonisht të dobishme për të gjetur opinione të paanshme për çdo gjë. Ndoshta mjeku juaj di për disa fokus grupe lokale që diskutojnë të gjitha aspektet; që çon dhe përfshin përdorimin e, Nugenix. Ndoshta nëse flisni me burra të tjerë, do të mësoni të ndiheni rehat duke folur për këtë drejtpërdrejt me gruan tuaj. Mund të jetë gjithashtu një burim i madh ngushëllimi për ju duke e ditur se nuk jeni vetëm. Por një gjë është e sigurt. Nuk duhet të ndiheni më sikur nuk ka asnjë shpresë për problemet tuaja të ulëta të testosteronit. Tani ka Nugenix! E nxjerrë nga burrat, për burrat dhe e përdorur vetëm nga burrat; ky me siguri do të jetë një ilaç spektakolar për t'u përdorur. Do të trajtojë problemet tuaja mashkullore dhe do t'ju sigurojë që edhe një herë të kënaqeni duke shkuar në shtëpi dhe duke bërë dashuri me gruan tuaj. Gëzoni pjesën tjetër të jetës tuaj!!!

4.7/5 - (8 votes)

Leave a Comment